KOALICIJA ZA ČOVJEKA je jako zabrinuta zbog prizora na koje njeni kandidati nailaze na terenu prilikom obilaska glasača u toku predizborne kampanje. U našim selima u Velikoj Kladuši vrlo malo je ljudi, a vidjeti dijete i mladog čovjeka je prava rijetkost.

Lijepo je vidjeti i osjetiti miris prirode, uređena dvorišta, lijepe kuće, ali sve to ništa ne vrijedi bez čovjeka, bez vriske djece, bez oglašavanja životinja, bez cvrkuta ptica.

Svjedoci smo da izborna kampanja protiče, tek blagom konstatacijom o iseljavanju mladih i obrazovanih ljudi iz Krajine i BiH, bez konkretnih rješenja, kao da se radi o nečemu što je prirodno i normalno.

KOALICIJA ZA ČOVJEKA smatra da mlade ljude iz BiH tjera nesigurnost, beznađe i nepravda koje godinama proizvode oni koji i na ovim Izborima od građana BiH prave budale, debile i slijepce.

Govore Vam o stotinu hiljada zaposlenih građana Federacije, koje su zaposlili u Zapadnoj Evropi. Govore Vam o punim budžetima, koje su napunili uzimajući harač od vlastitih građana. Govore Vam o povećanjima plaća koje su njihovom zaslugom najniže u Evropi. Govore Vam i u oči Vas Lažu.

Što nam vrijede i kome trebaju priče o državi, NATO-u, Evropskoj Uniji i Ustavu, bez ljudi?

KOALICIJA ZA ČOVJEKA smatra da se iseljavanje mladih ljudi iz BiH i Krajine ne može zaustaviti ili smanjiti nikakvim dekretima, zabranama, apelima i borbenim parolama, već promjenom dosadašnje vlasti i uklanjanjem razloga za beznađe, nesigurnost i nepravdu, zbog kojih mladi ljudi danas bježe iz svoje zemlje.

PRESS SLUŽBA KOALICIJE ZA ČOVJEKA