Pred velikim brojem građana KOALICIJA ZA ČOVJEKA održala je svoju Završnu Javnu tribinu, na Starome Gradu u Velikoj Kladuši.

Izborne poruke biračima u ime KOALICIJE ZA ČOVJEKA prenijeli su: Selma Koštić, Džemila Pilipović, Husein Hadžić, Dejan Prošić i Rifat Dolić.

Mlada kandidatkinja za Skupštinu USK, Selma Koštić, prenijela je poruke u ime mladih KOALICIJE ZA ČOVJEKA. U emotivnom govoru, koji je kod prisutnih izazvao emocije i suze, Selma Koštić je govorila o problemima mladih ljudi zbog kojih masovno napuštaju svoju zemlju.

Selma je od mladih ljudi i birača zatražila podršku KOALICIJI ZA ČOVJEKA, rekavši da tako daju šansu čovjeku, ali i šansu da zajedno otklonimo razloge zbog kojih mladi ljudi bježe iz Bosne i Hercegovine.

Džemila Pilipović, kandidatkinja za Skupštinu USK, prenijela je poruke dioničarima i radnicima Agrokomerca i zatražila da izađu na izbore i da daju podršku kandidatima KOALICIJE ZA ČOVJEKA, jer je to podrška čovjeku, ali i podrška onima koji su dokazali da se znaju boriti za prava radnika i dioničara Agrokomerca, ali i za prava svih obespravljenih ljudi u BiH i Krajini.

Husein Hadžić kandidat za Parlament Federacije BiH je iznio prioritete u rješavanju pitanja iz nadležnosti Federacije BiH. Hadžić je kao prioritete naveo saobraćajne komunikacije, izgradnju Aerodroma u Bihaću, Izgradnju Kliničkog centra u Bihaću, ravnomjerniji i pravedniji razvoj, poticanje nataliteta, pravedniju raspodjelu javnih prihoda i izjednačavanje prava stradalnika rata iz reda Narodne Odbrane i njihovih porodica, sa pravima drugih populacija proisteklih iz rata u BiH.

Dejan Prošić, kandidat za Skupštinu USK govorio je o motivima za formiranje KOALICIJE ZA ČOVJEKA, rekavši da je to model dijaloga, razuma ipovjerenja, koji daje vjeru i snagu za izgradnju države BiH, ali i za izgradnju uslova za bolji život svih njenih građana, Prošić je istakao da presvučeni ASDA i sadašnji NES nije stranka koja zavređuje podršku birača u Krajini, rekavši da se radi o Stranci i ljudima koji nenamjenski troše javna sredstva, koji su skloni kriminalu i kojima je stranački interes uvijek ispred interesa USK i njegovih građana.

Rifat Dolić, kandidat za Skupštinu USK iznio je razloge zbog kojih bi birači trebali podržati KOALICIJU ZA ČOVJEKA i njene kandidate na nedjeljnim Izborima u BiH. Dolić je istakao da je najveći problem USK i BiH iseljavanje mladih ljudi i rekao da se iseljavanje mladih ljudi ne može zaustaviti nikakvim dekretima, odlukama i apelima, već otklanjanjem razloga zbog kojih mladi ljudi odlaze, a najveći razlozi su nesigurnost, nepravda i besperspektivnost. Dolić je pozvao birače da podrže KOALICIJU ZA ČOVJEKA i da daju šansu čovjeku, jer je to, unatoč svemu, ono najvrednije i najbolje što BiH danas ima.

GALERIJA SLIKA

PRESS SLUŽBA KOALICIJE ZA ČOVJEKA